Форумът на Матей Казийски

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Матей Казийски: Италия надхвърли очакванията ми

Go down 
АвторСъобщение
The Punisher
"Никога не се предавай!"

Брой мнения : 1907
Registration date : 30.11.2008

ПисанеЗаглавие: Матей Казийски: Италия надхвърли очакванията ми   Вто Окт 20, 2009 9:17 pm

В началото на сезона в италианската Серия А1 се случи така, че за осем дни волейболният Тренто срещна всичките си основни конкуренти за титлата - Пиаченца, Мачерата и Кунео. И ги победи. Българинът Матей Казийски не е само лицето на ИТАС Диатек Тренто, а от този сезон е и негов капитан. Той коментира така откъсването на отбора му в класирането: "Резултатите засега не означават много. Важна е играта, а към този момент не сме напълно удовлетворени от нея. Нямаме избор - трябва да сме във форма, защото след две седмици ни предстои участие на световното клубно първенство в Доха, Катар". Ето какво още каза Матей пред Марио Салвини от "Гадзета дело Спорт".
- Още една възможност, за да докажете, че сте най-добрият волейболист в света...
- Ще се опитам, но ще го направя заради отбора.
- Как е да сте капитан на тима?
- Това е чест, която не очаквах. Сега знам, че на полето не мога да мисля само за себе си. Трябва да помагам на моите съотборници и се налага да говоря с тези, които изпитват трудности.
- След шест кръга от шампионата на Италия сте първи в класацията по асове с 16 (средно по 0.80 на гейм). През 2008 спечелихте този приз, миналия сезон бяхте изпреварен от Кром, сега може би искате да си осигурите наградата възможно най-рано.
- Не е от такова значение, но ако заслужа индивидуално отличие, няма да го върна. Трябва да кажа, че в момента ударът ми не е на най-високо ниво, защото греша често, а знам, че мога по-добре.
- Другите са предупредени. Но не само вие изпъквате в нападение, а целият състав на ИТАС. Съжалявате ли още за загубения финал от Пиаченца миналия сезон?
- Говорихме достатъчно по въпроса. Вече не съжаляваме толкова много, но мисълта, че можеше да постигнем Голям шлем (Тренто спечели Шампионската лига миналата година и само малко не му стигна да защити титлата си в Италия - б.р.), трябва да ни направи още по-силни.
- След два сезона и малко в Италия какво е мнението ви за страната?
- Още по-високо от очакванията, които имах, преди да дойда в Италия. Чувствам се отлично тук и първенството е все по-оспорвано. Ще остана, разбира се, още няколко сезона.
- Защото трябва и да се дипломирате по икономика.
- С този натоварен календар е много тежко да се учи и не успявам да се явявам на изпитите.
- И не ви остава време дори за любимата ви компютърна игра World of Warcraft. Говори се, че вие сте най-добър измежду волейболистите.
- Моят единствен съперник е Николов (Владо - б.р.). Играем един срещу друг в мрежата и след като той се премести в Кунео. Но тази година не ми остава време за нищо.
- Вашият италиански е много добър (говори гладко още английски, френски и руски - б.р.). Кой е вашият учител?
- Беше Доре дела Лунга, който премина във Верона. Но мисля, че повече нямам нужда от уроци, нали?

Ивайло Пампулов

http://7sport.net/7sport/sp_igri/d5546_3.htm

bg
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!

Брой мнения : 9132
Registration date : 20.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски: Италия надхвърли очакванията ми   Сря Окт 21, 2009 6:15 am

отново едно прекрасно интервю на Матей!За кой ли път е толкова искрен ...

Брой мнения : 9773
Registration date : 08.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски: Италия надхвърли очакванията ми   Сря Окт 21, 2009 5:34 pm

Колко езика знае.. и колко други неща прави добре освен волейбола, направо ме изумява.. bg

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски: Италия надхвърли очакванията ми   

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото 
Страница 1 от 1