Форумът на Матей Казийски

ИндексИндекс  GalleryGallery  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Достатъчно силни сме да спечелим Шампионската лига и през 2010

Go down 
АвторСъобщение
miss_clever

Брой мнения : 2179
Registration date : 17.07.2008

ПисанеЗаглавие: Достатъчно силни сме да спечелим Шампионската лига и през 2010   Пет Апр 09, 2010 9:41 am

Суперзвездата на българския волейбол и капитан на световния и европейски клубен шампион Трентино БетКлик (Тренто) Матей Казийски даде обширно интервю за полския волейболен интернет сайт reprezentacja.net. Император Матей I говори за предстоящите финали в Шампинската лига в Лодз, за Тренто, за разликата между италианското и руското първенство и т.н.

- Матей ти си в Тренто трета година, но продължи договора си за още 2 години. Как се чувстваш тук?
- Чувствам се чудесно! Открих себе си тук и наистина се усещам добре в този отбор. Но не само това, а и вършим чудесна работа на игрището. Спечелихме две титли до сега през сезона. Щастлив съм от това и се надявам да продължим така.

- Сезонът е отличен за Тренто като се започне със спечелването на световното клубно първенство в Катар, Купата на Италия и първото място в редовния сезон в Серия А1. Спечелихте почти всичко. Да разбирам ли, че следващата Ви цел ще бъде Шампионската лига?
- Разбира се! Ще се опитаме и вярвам, че ще успеем да я спечелим. Мисля, че тимът ни е достатъчно силен, за да спечелим Шампионската лига отново, но със сигурност няма да ни е лесно. До сега сезонът беше доста труден за нас, защото изиграхме много срещи за кратко време, а вече има умора и някои контузии, но треньорският щаб ще направи възможно да бъдем във върхова форма за края на сезона, когато са най-важните мачове.

- Каква е рецептата за успехите на Тренто?. Всички искат да бъдат като Тренто. Каква е рецептата за това да печелите всичко?
- Не е вярно, че печелим всичко, но е вярно, че печелим най-важните си мачове. Рецептата е в това, че просто имаме добър отбор, наистина добър отбор с добри играчи, които играят добре заедно и разбира се добрата ни работа.

- Помага ли ти това, че треньор на тима е българин?
- Разбира се, но съм сигурен, че той не помага само на мен, а и на Цветан Соколов - другият българин в отбора. Треньорът е важен и за целия отбор, защото има чудесни идеи за състава и това как да изглеждаме и чувстваме на полето. Той е млад и продължава да се учи с всеки следващ мач и тренировка.

- Трудно ли намирате мотивация в себе си за всеки следващ мач, след като сте спечелили почти всички възможни титли на клубно ниво?
- Всъщност понякога може да се случи да липсва мотивация в някоя среща, но мисля, че това е различно за всеки играч в даден момент и всеки трябва да намери мотивацията си в себе си. Да спечелиш мача сам или да играеш за отбора е много индивидуално. Що се отнася до отбора ни мисля, че всяка следваща победа ни мотивира да продължаваме да играем по-добре и да печелим.

- Всички знаем, че италианското първенство е не само най-силното в Европа, а и в света. Ти си имал шанса да играеш и в руския шампионат. Каква е разликата между двете първенства?

- Първото ми чувство, когато дойдох от Русия в Италия бе, че двата шампионата са много, много различни. Различни са, защото волейболът, който се играе е различен. В Русия е по-силов с мощни атаки и силен сервис, докато тук е по-тактически и стратегически. Различни са като стилове и мисля, че нивото на отборите в Италия е по-равностойно. Докато аз бях в Русия имаше четири отбора, които бяха с едно ниво над другите. Това е разликата, която се вижда.

- Къде според теб е полското първенство?. Имал си шанса да играеш срещу много полски отбори. Какво ще кажеш за нашия шампионат?
- Не мога да кажа много, но от това, което виждам е, че е страхотно и с всяка следваща година се подобрява. Има много добри играчи, които искат да дойдат тук, защото нивото е добро, а има и добра организация в клубовете.

- Каква е ситуацията с българското първенство според теб? Преди време Владимир Николов в едно интервю каза, че има сериозни проблеми с волейбола на клубно ниво. Имате добър национален отбор, но клубно ниво ситуацията е различна. Как ще коментираш този факт?

- Да, наистина ситуацията е различна, защото основната цел на отборите в България е да изграждат добри играчи и да ги продават в чужбина за пари или просто да продължат кариерата си на по-високо ниво. В България няма много отбори, които задържат най-добрите си волейболисти в първенството. Ако видите националният отбор на България приблизително 99% от играчите са в чужбина. Така в българското първенство остават младите играчи и тези, които не са си намерили отбори навън навреме.

- Да те върна към националния отбор на България. Мисля, че не се представяте добре срещу Полша и все губите важни мачове от поляците - загубихте на последното световно първенство полуфинала от тях, а миналата година на европейския шампионат отново на полуфинала. Какво трябва да се промени в това, защото все биете полските отбори на клубно ниво, а да губите с националния тим?

- Първо никога не играем лошо срещу Полша. Със сигурност ни боли, когато губим, но ще се опитваме всеки следващ път. Ако не се получи следващия има по-следващ път докато накрая Ви победим. Но това не е изненада. В последно време полския национален отбор играе добре, добре е подготвен за всички първенства, така че е нормално да имаме проблеми срещу тях.

- Какъв човек е Матей Казийски?
- Със сигурност приятелите ми по-лесно биха отговорили на този въпрос, защото аз трудно мога да говоря за себе си. По-скоро съм тих, спокоен човек, защото обикновено се прибирам много уморен. Ето за това харесвам да прекарвам времето си в спокойна обстановка - вкъщи с приятели или да посетя някое много тихо и спокойно място.

- Поддържаш ли добри отношения с другите българи, които играят в България и в частност с Владимир Николов в Кунео?
- Добри, достатъчно добри, чуваме се от време на време. Споделяме си някои неща, но се чувам не само с Владимир, а с и другите момчета включително тези от Серия А2.

- И последно. Харесва ли ти в Италия? Обичаш ли мястото къде живееш?
- Харесва ми много. Харесвам я от първия ден. Прекрасно място за живеене. Където живея в Тренто, северна Италия, е много тихо градче и ми харесва много. Организиран е и има много места за планинско колоездене, защото аз обичам да карам маунтайнбайк понякога.

- Какво си пожелаваш?
- Да победим Полша! (смее се)

sportal.bg

Видео
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
(((: Ваня :)))

Брой мнения : 9773
Registration date : 08.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Достатъчно силни сме да спечелим Шампионската лига и през 2010   Пет Апр 09, 2010 11:59 am

Йее, най-сетне хубаво и цялостно интервю, при това и дългичко.То смях за последния въпрос, ама не чак толкова Very Happy

scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!

Брой мнения : 9132
Registration date : 20.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Достатъчно силни сме да спечелим Шампионската лига и през 2010   Нед Апр 11, 2010 1:07 pm

ааааа многоо хубаво интервю За Матей мисля,че не веднъж е казвано..страхотен

Don`t Worry..Be Happy..
Don`t Worry..Be Happy..

Брой мнения : 1450
Registration date : 22.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Достатъчно силни сме да спечелим Шампионската лига и през 2010   Пон Апр 12, 2010 12:21 pm

Като го чета в съзнанието ми е гласът му lof
Вижте профила на потребителя
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Достатъчно силни сме да спечелим Шампионската лига и през 2010   

Достатъчно силни сме да спечелим Шампионската лига и през 2010
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Bolgar TK80 Old (LS2011)
» Воблери за кефал сезон 2010