Форумът на Матей Казийски

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Радостин Стойчев

Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next
АвторСъобщение
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!

Брой мнения : 9132
Registration date : 20.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Чет Апр 16, 2009 2:21 pm

и ние искаме още много титли на БГ Тренто с Радо и Матей smile))

"Никога не се предавай!"

Брой мнения : 1907
Registration date : 30.11.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Нед Апр 26, 2009 11:41 pm

Радостин Стойчев:

Липсва ми търпение, рано ми е за музей

Българският Тренто се класира за втора поредна година на финал в италианската Серия А1. На полуфинала воденият от Радостин Стойчев тим постигна 3 победи над Кунео, чийто треньор е националният селекционер на България Силвано Пранди. За два сезона на Ботуша Стойчев постигна своеобразен рекорд: един никому неизвестен треньор дойде в Италия, грабна най-важните трофеи и продължава в същия дух.

Елена Шаханова
кореспондент на БНР в Италия, специално за "7 дни спорт"

- В какво се крие тайната на успеха? Дали не е в семейната традиция, наследена от баща ви Светослав Стойчев?

- Не смятам, че има някаква тайна. Резултатите са следствие на редица фактори: добре организиран клуб, добри играчи. Треньорският и лекарският екип също трябва да са на определено равнище, за да може работата да върви. Не бих приписал всичко на себе си.

- Какво харесвате у себе си като треньор?

- По-лесно ми е да определя това, което не харесвам.

- Опитайте.

- Не се харесвам в моментите, когато ми липсва достатъчно търпение. Иска ми се нещата да се получават по-бързо. А всяко нещо си иска време. За положителните ми страни предпочитам да говорят другите. Може би едно от качествата, които харесвам у себе си, е стремежът да изпипвам всички детайли в работата си.

- Звучи интригуващо: един българин отстрани в плейофа отбора, ръководен от националния треньор на България?

- Няма нищо интригуващо. Срещат се два отбора. Единият трябва да победи. Определено Кунео игра много силно. На моменти по-добре от нас. Но не бяха непреодолим съперник и съм доволен, че успяхме да ги отстраним в три мача.

- Ще бъде ли достатъчна оста Пранди-Казийски за успеха на националния отбор на България?

- В никакъв случай! За да се изгради силен отбор, са необходими много фактори. За това решаваща роля ще има нашата федерация, работата на Пранди и неговия щаб, участието на играчите. Много хора се заблуждават, като чакат само от Матей. Волейболът е колективен спорт и не може Матей да играе сам и да побеждава сам. Надявам се, че Пранди ще намери точния подход и да канализира големите възможности на младите български волейболисти. И от силни индивидуалности да се получи силен отбор. Тогава може да има резултат.

- Вие сте вече част от историята на италианския волейбол. Какво бихте дарили от себе си на музея на волейбола в Модена?

- Не се чувствам достоен за музея. Имаме още много да побеждаваме.

- Президентът на Тренто Диего Мосна обяви, че ще има съкращения в бюджета.

- Бюджетът ще бъде намален заради световната финансова криза, но това не означава, че ще се откажем от елитните си играчи. Надявам се дори отборът да бъде засилен.

Източник: http://7sport.net/7sport/sp_1sport/d5374_5.htm

bg
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
miss_clever

Брой мнения : 2179
Registration date : 17.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Пон Апр 27, 2009 9:23 am

Естествено, че една птичка пролет не прави, особено в колективен спорт...
fenka_bobi
PR-ката на Бобо и лудата фенка на Бербо и Ноле!

Брой мнения : 1564
Registration date : 27.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Вто Май 05, 2009 1:08 pm

Радостин Стойчев: Това е истинската битка
"Това е истинската битка. Пиаченца ни създадоха много проблеми. Златанов, Маршал и Меони изиграха прекрасен мач и ние бяхме принудени да положим големи усилия, за да се справим със ситуацията. Мисля, че всеки отбор би имал неприятности с този тим на Копра Пиаченца. Както обикновено, това, което ни помогна и в този мач бе характерът, който проявихме”, така Радостин Стойчев коментира изявите на своите в мача на Тренто с Копра Пиаченца, първи двубой от финала на италианското първенство.
Тренто победи като домакин, но бе затруднен максимално от тима на Христо Златанов.
„Сега ни чака един още по-труден двубой, защото няма да можем да разчитаме на тези повече от 4000 зрители, които ни подадоха ръка. Трябва да положим много усилия в следващата среща, защото тя ще бъде изключително трудно, и до голяма степен решаваща”, добави Стойчев.
Следващата среща между двата съперника е на 7 май в Пиаченца, а третият мач е отново в Тренто – на 10 май. Играе се до три победи от пет мача.
fenka_bobi

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Пет Май 15, 2009 10:10 am

Радо Стойчев: Когато Матей направи по-малко от 25 точки, хората говорят, че е играл слабо

Наставникът на Итас Диатек (Тренто) Радостин Стойчев бе много доволен от победата над Пиаченца във финал №4 с 3:0.

- Бяхме фантастични, но трябва да запазим спокойствие, защото последният мач няма да е лесен, коментира Радостин Стойчев.
Той отхвърли твърденията на националния селекционер Силвано Пранди, че Матей Казийски е уморен.
- Матей не е уморен. В предишните две срещи у него се беше натрупало прекалено голямо желание за игра и не можа да се представи на обичайното ниво. Проблемът е, че когато Матей направи по-малко от 25 точки, всички започват да говорят, че Казийски е играл слабо. Това обаче не е така. Той е изключително свеж и няма никакви проблеми.
(((: Ваня :)))

Брой мнения : 9773
Registration date : 08.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Пет Май 15, 2009 6:36 pm

Определено.. всеки път играл слабо, не знам си какво си..
Е, не може всеки път по 30 точки да бележи..

scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Пет Май 15, 2009 7:06 pm

мм..тъпо е...добре че поне Радо е свестен и разбира всичко!!!

Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Пон Май 18, 2009 5:48 am

Радо Стойчев: Разочаровани сме, но Пиаченца заслужено спечели това скудето
Българският наставник на италианския волейболен отбор Итас Диатек (Тренто) Радостин Стойчев, заяви след драматично загубения финал от Копра Нордмеканика (Пиаченца) с 2:3 за титлата в Серия А1, че всички в отбора са разочаровани, но волейболистите на Пиаченца заслужено са спечели скудетото.
"Разбира се, че много съжалявам за това, че не бяхме в състояние да затворим мача в наша полза, след като поведохме с 2:0", коментира Радо Стойчев след загубата на титлата. "За секунди се получи най-лошия резултат, който можеше и ни остави много разочаровани. Честито на нашите съперници, които напълно заслужава да спечелят това скудето, след като играха така във всеки мач. Твърде рано е, за да разберем какво точно се случи след първите два гейма. Видимо имаше спад както физически така и психически, но също така шестте блокади на Михал Рак в средата на третата част напълно обърнаха играта", допълни българският специалист след мача.

Жалко..заслужаваше победата както Радо,така и Матей,така и Тренто..но..факт ..късмет за Пиаченца...

Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Сря Май 20, 2009 2:06 pm

Радо Стойчев: През следващия сезон Тренто ще бъде още по-силен

Старши-треньорът на Итас Диатек (Тренто) Радостин Стойчев поздрави над 1500 от феновете на отбора, които снощи се бяха събрали на централния площад ”Дуомо”.
"Ние ценим подкрепата, която ни предоставихте през целия сезон! Заедно с президента ни Диего Мосна, ние ви обещаваме, че през следващата година Итас Диатек (Тренто) ще бъде още по-силен”, заяви Радо Стойчев от трибуната на площада.

Тренто винаги е силен и ни радва... lof

Just meee
Just meee

Брой мнения : 3707
Registration date : 19.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Сря Май 20, 2009 4:42 pm

Естествено,че ще е по-силен само ми е чудно накъде повече Very Happy
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Сря Май 27, 2009 6:15 pm

Радо Стойчев: Зигадло и Рафаел са равностойни

Българският треньор на настоящия европейски клубен шампион и финалист в италианската Серия А1 Итас Диатек (Тренто) Радостин Стойчев, коментира след оставането на полския разпределител Лукаш Зигадло в отбора, че двамата заедно с новопривлечения бразилец Рафаел Виейра Де Оливейра са равнистойни и ще има голяма борба за титулярното място.
"Много съм доволен, че Лукаш реши да остане в Тренто през следващия сезон - коментира Радо Стойчев. "Той беше и ше бъде много важен играч за нашия отбор. През първата си година в Италия се представи на високо ниво, макар че игра в малко мачове. Зигадло е отличен професионалист, който познава добре начина на нашата работа. Предстои му борба с Рафаел за титулярното място на разпределител и съм сигурен, че ще получи много възможности да покаже класата си", каза още българският треньор.
"Рафаел и Зигадло са най-добрите варианти след напускането на Гърбич", продължи Стойчев. "Двамата имат много различни стилове, което ще ни позволи да променяме играта си, ако се наложи. Равностойни са и всяка седмица ще се борят за титулярното място, което от своя страна ще позволи на отбора да играе много по-мотивирано. Рафаел беше приятната изненада на шампионата през този сезон. Той показа голямо постоянство в петте мача срещу нас в плейофите като максимално затрудни нашата блокада. Играч на добри години, с отлична техника, бърз и разнообразен е, което често му позволява много добре да скрие топката на противника", допълни наставникът на БГ Тренто.

Just meee
Just meee

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Сря Май 27, 2009 6:18 pm

Прав е Зигадло е работил досега с тях и е страхотен разпределител smile
videto
Just meee
Just meee

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Пет Юни 19, 2009 3:51 pm

Радо Стойчев пред Sportal.bg: В Италия с гордост наричат отбора ни БГ Тренто

Едва на 39 години един български треньор по волейбол е постигнал толкова много, колкото други за цялата си кариера трудно могат да реализират. Роденият на 25 септември 1969 година Радостин Стойчев е човекът, който само за няколко години успя да се наложи като един от най-добрите волейболни треньори в ”Меката” на този спорт Италия и в Европа. Бившият разпределител започна с треньорската си кариера през 2003 година в Славия. През 2005 година изведе ”белите” до Купата на България. През 2006 спечели титлата на Русия като помощник-треньор на Динамо (Москва), а през 2007 година и Купата на Русия със същия клуб. През 2008 година изведе скромния до този момент Итас Диатек (Тренто) до титлата на Италия още в дебютния си сезон като старши-треньор на отбора. През този сезон Тренто стана вицешампион на Италия, но за сметка на това спечели Шампионската лига на Европа. При всички тези успехи неизменно един волейболист е бил винаги в отборите, за които е работил и Радостин Стойчев – Матей Казийски. Заедно двамата спечелиха доста титли, но предизвикателствата пред тях не са намалели. През следващия сезон Тренто ще играе на 4 фронта – Шампионата на Италия, Купата на Италия, Шампионската лига на Европа и Световната клубно първенство в Дубай. От няколко седмици наставникът на Тренто Радостин Стойчев е в България и покрай многото си ангажименти, се опитва и да си почине и от дългия сезон в Италия.

- Г-н Стойчев през този сезон с Тренто спечелихте доста победи, които направиха щастливи доста от почитателите на волейбола в България. Вашият клуб пък у нас вече е по-известен като БГ Тренто заради многото българи в него.
- Много се радвам, че освен доста хора в Италия, сме зарадвали и доста наши сънародници. В интерес на истината и в Италия нашият отбор с гордост го наричат БГ Тренто. Ние българите, които сме в този тим можем само да се гордеем с този факт. Нашият президент Диего Мосна също много се радва, когато наричат отбора ни БГ Тренто, а и той вече така е известен навсякъде.

- Как вървят нещата около привличането на Цветан Соколов в Тренто?
- Цветан Соколов на 100% от новия сезон ще се състезава за Тренто. Ние имаме подписан договор с него от доста време. Административните пречки, които до сега не позволяваха привличането му в Италия, вече са отстранени, така че от новия сезон ще разчитам на Цветан Соколов. Хубавото е, че ще мога да го използвам на два поста, като диагонал и като посрещач.

- Привличането му означава ли, че Красимир Стефанов си тръгва от отбора?
- Договорът на Краси изтече след края на сезона. Контрактът ни, който бяхме подписали със Соколов бе още преди да изтече този на Стефанов. Аз съм много доволен от представянето на Краси през този сезон. Има вариант, при който Стефанов да остане в Тренто, ако не ще помогна да си намери добър отбор! Той има проблеми с коляното и може да се наложи да се оперира от менискус.

- Ще продължавате ли да залагате на български волейболисти?
- Разбира се! През следващия сезон минимум двама българи ще играят в Тренто – Матей Казийски и Цветан Соколов. Но винаги искам да има и още. Някой млад и горящ от желание да се доказва и развива. Сега ще наблюдавам националите във Варна, както и волейболистите от ”Б” отбора.

- Президентът на Итас Диатек Диего Мосна беше не посещение в България. Какво го доведе тук?
- Той много харесва България. Имаше някои лични бизнес-дела, а освен това обсъдихме някои неща от селекцията за новия сезон.

- Какво е положението с кубинеца Османи Хаунторена? Ще може ли най-после да го картотекирате в състава?
- Аз съм позитивно настроен, но всичко зависи от Куба.

- Полякът Михал Винярски остава ли твърдо в състава за новия сезон?
- Със сигурност остава. Вече сме изяснили всичко.

- Появи се информация, че ще се опитате да привлечете силен италианец на поста централен блокировач. Марко Козимо Пископо напуска ли?
- Не той остава, дори има договор за още 2 или 3 години. Но тази година ще трябва да се състезаваме на 4 фронта: Шампионата на Италия, Купата на Италия, Шампионската лига на Европа и Световната клубно първенство в Дубай. Ще ни трябват повече качествени волейболисти.

- Кои ще са съперниците ви на Световното клубно първенство в Дубай?
- Всички победители в континенталните турнири плюс един или два отбора с ”уайлд карт”. Поименно и аз не ги знам. В Южна Америка например нямат такъв шампионат и определят отбора участник малко сложно по ранглиста.

- Само за 5 години постигнахте почти всичко, за което може да си мечтае един млад треньор? От Купа на България със Славия през 2005, до спечелване на Шампионската лига през 2009 с Тренто! Как успяхте да го направите?
- Не знам как съм го постигнал, но знам какво съм искал и към какво съм се стремил! Постигането става с много, много работа и доза късмет във важните моменти. Например през тази година бяхме на точка и половина от титлата на Италия…, но малко късмет или нещо друго, като че ли не ни достигна.

- Как се чувствате с Матей в Тренто?
- Прекрасно! Целият град ни познава и ни се радва. Едва ли не ни носи на ръце.

- Договорите ви с Тренто изтичат след края на настоящия сезон. Ще ги продължите ли?
- Аз имам огромното желание за това, но все пак трябва да попитате лично президента на клуба ни г-н Мосна. Предполагам, че на по-късен етап, когато имаме малко повече свободно време ще седнем да поговорим и да преговаряме по въпроса.

- Вярно ли е, че Тренто ще идва на тренировъчен лагер в България и по точно в Самоков?
- Нищо вярно няма в това! Нито познавам господина, който е разгласила новината, нито има реален шанс това да стане. По това време повечето ми състезатели в Тренто ще са ангажирани с националните си отбори за участие на европейското първенство в Турция, а бразилците също имат мачове с националния си тим по това време.

- Защо се стигна до раздялата на капитана Никола Гърбич с Тренто?
- Ще го обясня, точно за да няма спекулации. Клубът и Никола имаха огромно желание да подновят договора на Гърбич, който изтече с края на сезона. Дори разпределителят ни имаше по-голямо желание. Кунео обаче му предложи договор, който ние не можехме да си позволим. Контракт за 3 години с отлични условия. Никола прие защото е на 37 години и вероятно това ще е последния му договор в спортната му кариера. Разделихме се с Гърбич по възможно най-добрия начин. Той постигна много с отбора на Тренто, а и помогна много на тима да стигне до титли и му бе истински лидер и капитан.

- Ще успее ли бразилецът Рафаел да го замести пълноценно?
- Рафаел е изключително техничен състезател. Той може да играе на много високо ниво и смятам, че още от новия сезон ще го разкрие напълно.

- След напускането на Гърбич, кой ще бъде капитан на Тренто?
- Все още не съм решил. Трябва да помисля малко по въпроса, а и преди това трябва напълно да окомплектоваме отбора.

Това което ме радва Цецооо 100% в Тренто lof
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Съб Юни 20, 2009 6:18 am

Михал остава...Тренто търси още нови БГ звезди,за да стане още по-български отбор...Радо е щастлив и готов за още нови подвизи и чупене на рекорди..какво повече искаме?!lof bg

Just meee
Just meee

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Съб Юни 20, 2009 8:56 am

Само да ги постигнат lof
matei_fenka
Вечната фенка на Матей
Вечната фенка на Матей

Брой мнения : 1764
Registration date : 01.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Съб Юни 20, 2009 11:49 am

Радвам се,че иска Цецо в Тренто!Радвам се също така и това,че Стойчев е горд с родината си и иска да докаже колко талантливи хора има тук!Успех за напред hug
videto
Just meee
Just meee

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Съб Юни 20, 2009 12:57 pm

Той е най-добрият бълграски треньор в момента и не лети в облаците,постигнал е много,но знае,че на по-високо е по-трудно.Пълен респект lof
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Съб Юни 20, 2009 2:53 pm

Радо...евала,че се опитва да покаже на всички какви таланти има България!

Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Съб Юни 20, 2009 5:26 pm

Радостин Стойчев: На Пранди и отбора трябва време

След 2 години начело на италианския волейболен Итас Диатек (Тренто) Радостин Стойчев вече е притежател на двата най-значими трофея в този спорт - титлата в Италия и Шампионската лига "Индезит". Роден на 25 септември 1969 г. в София. Син е на единствения наш треньор, извел национална волейболна формация до световната титла. Това става през 1991 г. на Мондиала за младежи в Кайро, където младите Мартин Стоев и Евгени Иванов печелят златото под ръководството на Светослав Стойчев. Радостин натрупва сериозна визитка като наставник още от първите няколко години на скамейката. Печели Купата на България със Славия (2005). Става помощник на Владимир Алекно в Динамо (Москва), с който прибавя титла (2006) и Купа на Русия (2007). Поема италианския Итас Диатек (Тренто) през есента на 2007 г. Още в дебютния си сезон извежда тима си до първото място, а през април тази година стъпи и на европейския връх в Прага.
- Г-н Стойчев, след най-тежкия ви треньорски сезон успявате ли да се отърсите от умората и напрежението?
- Да, от няколко дни съм в България и лека-полека излизам от стреса след дългата състезателна година. Тук се занимавам с други неща. Разтоварвам се доста, макар да не съм в истинска почивка.
- С какви емоции приключи сезонът за вас?
- Със смесени, за съжаление. Защото бяхме на точка и половина от дублирането на шампионската титла в Италия. Загубихме и това вгорчи края на годината. Сезонът въпреки всичко беше много успешен за нас.
- Представяхте ли си преди 2 години, че днес ще сте притежател на двата най-значими трофея на клубно ниво в Европа?
- Надявал съм се. Още при пристигането си в Италия в едно интервю казах, че целта ни е да постигнем нещо значимо. Такъв беше планът. И го изпълнихме.
- След тези два успеха може би не остана нов дразнител на клубно ниво. Каква е следващата цел пред вас?
- Целта ни е да затвърдим досегашните ни успехи. Със сигурност няма да ни бъде лесно. А предстои и възраждането на световното клубно първенство. В Катар ще представяме Европа. Това ще е следващото ни предизвикателство.
- През уикенда минаха първите два мача на националния отбор срещу Куба. Какво е мнението ви за тях?
- Аз успях да гледам само първия мач. В него отборът ни игра слабо, поне според мен. Основният проблем беше липсата на организация. Ние българите сме свикнали да хвърляме вината само върху едно нещо. След тези загуби само един задълбочен анализ може да покаже къде точно са били грешките. Отборът на Куба винаги превъзхожда физически, но не и тактически.
- Вече се чуха и първите критики към Силвано Пранди. Оправдани ли са те?
- Много е лесно с пакет семки пред телевизора човек да започне да критикува. Но има много моменти, които се пропускат. Момчетата имаха малко време да се сработят и да свикнат и с работата на новия треньор. Освен това комуникацията също е пречка в началото. Казвам го и от личен опит, защото съм го преживял сам. Когато чужденец води който и да е отбор, има нужда и от време за напасване и към новия начин на комуникация. Затова ми се струва малко рано за критики. На треньора и отбора трябва да им се даде време. Време, което е необходимо за единия да успее да обясни на подопечните си какви задачи трябва да изпълнят. А самите играчи да разберат какво иска да им каже треньорът. Повод за тревога може да има, ако не се работи. Ако се разбере, че селекционер, отбор или щаб не работят. А резултати от работата между Пранди и тима в игрово отношение може да се видят, когато мине поне месец.
- В този ред на мисли, достатъчно интелигентни ли са българските състезатели, за да разберат и изпълнят изискванията на треньора?
- Тук много важна е сплавта между играещите в чужбина и тези от вътрешното първенство. Волейболистите, докоснали се до системата на запад, имат тази тактическа грамотност. Докато младите момчета от България внасят много хъс и ентусиазъм, който е нужен за един успешен колектив.
- Липсват ли Пламен Константинов и Евгени Иванов?
- Те не могат да играят вечно. Селекционерът затова има тази роля, за да избира необходимите си състезатели. И при смяна на поколението на даден пост да се даде път на следващите. Самите момчета също биха били по-мотивирани по този начин, защото знаят - нещата зависят от тях.
- Каква е вашата философия за играта?
- Много работа и внимание върху детайла. Опитвам се винаги да обясня на играчите си, че дадена ситуация във всеки мач може да бъде съдбоносна за целия сезон.
- А как се насочихте към треньорската професия?
- Още като състезател усещах, че виждам правилните ходове на полето. Разбирах какво точно трябва да се направи в дадените моменти. Това ми даде и увереност, че може би ще имам успех в това поприще.
- Изкарахте 4 години зад граница като треньор. Как ви се вижда България, идвайки си всяко лято?
- Променена, но за съжаление, в повечето случаи не в положителна насока. Затова и в първата седмица след завръщането ми винаги има т. нар. „културен шок". След това човек свиква.
- Наближават избори. Смятате ли, че за тази негативна насока, в която върви страната ни, са отговорни политиците?
- Това е както с критиката върху треньор и отбор, за която вече говорихме. Политиците са най-лесното оправдание за случващото се у нас. Според мен развитието на страната и на гражданите зависи най-много от самите нас.

Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Съб Юни 20, 2009 6:20 pm

Вечната фенка на Матей
Вечната фенка на Матей

Брой мнения : 1764
Registration date : 01.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Нед Юни 21, 2009 8:00 pm

Радстин Стойчев е един изключително скромен човек.Свалям му шапка за труда,който полага.Човек-реалист smile
fenka_bobi

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Чет Авг 13, 2009 4:54 pm

Тренто играе за всеки гейм, за всяка точка

Целите пред клубния ми отбор Тренто всяка година са едни и същи, призна Радо Стойчев.

- Амбицията ни е да изградим в хората представа, че Итас винаги се стреми към победата. Играем за всеки мач, за всеки гейм, за всяка точка. Ние имаме многобройна публика, която иска нейният тим да се бори и да показва майсторство - допълни Стойчев.През новия сезон Тренто ще участва в четири турнира - първенството на Италия, Купата на Италия, Шампионската лига и световното клубно първенство. В момента основният проблем пред Стойчев е контузията на посрещача Михал Винярски. Полският национал се подложи на операция на рамото и ще отсъства три месеца. Това ще отвори вратата пред 19-годишния българин Цветан Соколов, който е едно от новите попълнения на отбора. Роденият в дупнишкото село Ресилово гигант ще бъде използван и на диагонал с разпределителя.

Другите нови са бразилският разпределител Рафаел, който има трудната задача да наследи Никола Гърбич, както и италианските центрове Сала и Корсини.
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Пет Сеп 18, 2009 8:07 pm

Радостин Стойчев: Отборът е съвсем нов, започваме от нулата

Българският наставник на европейския клубен първенец по волейбол Итас Диатек (Тренто) Радостин Стойчев, сподели след контролата срещу Аква Парадизо Габека (Монтикиари), спечелена от трентинци с 3:2, че отборът е съвсем нов и все едно започват от нулата да градят играта си.

"Определено добра проверка, която предизвиква интерес. Може би можехме да спечелим мача по-рано, но не можем да искаме всичко да стане изведнъж. Очевидно е, че все още ни липсват много механизми и усъвършенстване на взаимодействията между отделните играчи, но сме наясно, че отборът е съвсем нов и все едно, че започваме от нулата да градим играта си. Благодарение на резервите ще мога да играя с повече играчи и който покаже, че е в по-добра форма той ще заслужи да бъде титуляр", коментира Стойчев след приятелската среща.

Just meee
Just meee

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Пет Сеп 18, 2009 8:52 pm

Важното е,че Радо вижда проблема smile
Rumy_love_volley

Брой мнения : 588
Registration date : 16.06.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   Съб Сеп 19, 2009 4:55 pm

След всички тези промени в отбора,със сигурност има проблеми!
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев   

Радостин Стойчев
Върнете се в началото 
Страница 5 от 11Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next