Форумът на Матей Казийски

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Защо Илиян Казийски пере Матей?

Go down 
АвторСъобщение
The Punisher
"Никога не се предавай!"

Брой мнения : 1907
Registration date : 30.11.2008

ПисанеЗаглавие: Защо Илиян Казийски пере Матей?   Пет Май 28, 2010 10:07 pm

Бащата на волейболната звезда не вярва, че Златките ще погълнат сина му

ВЛАДИМИР ЗАРКОВ,
SPORTLINE.BG

Има хора, които живеят просто като син на някой си или баща на еди-кой си. Като Иван Славков, като Иван Бербатов. Дет се вика - работят като роднина на известен и богат човек. Илиян Казийски е обратното, той работи като администратор на националния отбор по волейбол, за да е... баща. Звучи невероятно, но само за да е близо през летните месеци до своя знаменит син, бившият национален разпределител сега организира прането на Матьо и компания, грижи се за превоза им, за преспиването, за екипировката. За всичко. Странно занимание за човек, чийто син е заработил купища пари и си позволява лукса да отказва оферти за по 7 милиона долара.
"Това е причината да работя като администратор - искам да съм до Матей в малкото време, когато той си е в България. Самият Матьо не е много съгласен. Даже веднъж ми каза: "Като искаш да си около мен, взимам ти един апартамент за три месеца на Шведския и ще сме всеки ден заедно." Аз обаче не съм такъв човек, искам да върша нещо, да се движа, а и свикнах с тези момчета, с които Матьо играе от години", разкрива Казийски старши. Хората около него твърдят, че е най-стриктен точно в отношенията си с наследника. "Лесно ми е, защото самият Матей от малък се научи на ред
Той е страшно организиран, а в Италия се оформи окончателно като личност. Нямам проблеми с него. Ако кажем, че тръгваме в 10 часа, той е в десет без десет до автобуса. Имало е случаи, когато съм позволявал на други момчета това, което съм отказвал на сина си", откровен е Казийски.
Интересно е дали един баща се притеснява, че сега, когато се разнесе новината за раздялата на Матей с дългогодишната му приятелка Соня, той няма да падне в плен на Златките. "Не вярвам, той и преди можеше да има доста момичета, но на него манталитетът му е друг. Държи на по-сериозните неща, на по-дългите взаимоотношения. Ето, малко хора знаят, че той се върна сега в София от изтощителен сезон в Италия и вместо да се юрне по кръчми, всяка вечер по два часа и половина тренира като луд на Славия и сутрин, и вечер. Казах му: "Почини си малко, нали затова не си във Варна." Той обаче е категоричен, че трябва да е в топ форма за лигата и световното, иска да ги спечелим.
Майка му звъни и ми казва, че се прибира с по две мокри фланелки от тренировка.
Затова не се притеснявам, че сега, като е ерген, ще кривне от правия път. Матей е мислещо момче. Неслучайно записа и висше в Италия. Иска да живее като голям спортист - да печели на терена, но и да мисли извън него. Във Варна след мач, ако излезе по улицата, може 50 момичета да заведе в стаята
Той обаче се прибира и на скайпа с приятелката", разкрива бащата на най-добрия волейболист в Европа.
Като баща е нормално Илиян винаги да приема най-дълбоко критиките към сина му. Дали това се отразява на работата му в отбора и приема ли ги въобще? "Може да ми е болно, когато нападат Матьо несправедливо, но нямам право да го издавам вътре в отбора. Все пак аз работя с много момчета, а не само с моя син. Не мога обаче да приема обвиненията, че е саможив, че не дружи с другите, че това пречи на отбора. Всеки голям спортист си е избрал такова поведение, което да му помага да е винаги във форма. Няма обаче угодия. Ако Матей беше всяка вечер в "Час Пик", щяха да го нападат за това. Сега го хапят за друго. Утре ще е за трето. Доволен съм, че той не се поддава на писания, че пази живота за себе си. Обвиняват го, че си избира мачовете. Само който не знае как Матей гони победата във всичко, може да твърди подобни неща. Той дори когато не е добре, пак иска да е на терена, защото знае, че мястото му е там. Ето, на европейското в Турция - вече се бяхме класирали напред и ни предстоеше мач с Чехия. Още на загрявката ги видях всички, че са отпуснати.
След мача му опънах ушите казах му, че по-добре да поиска малко почивка, отколкото да налива вода в мелницата на тези, които му завиждат", споделя Илиян Казийски.
Може би малцина си спомнят, че точно когато името на Матей изгряваше на волейболния хоризонт, се водеше битка на какъв пост да играе. Тогава Казийски минаваше за един от най-перспективните ни разпределители, какъвто беше и баща му, два пъти обявяван за №1 на този пост във Франция. Очакваше се тогава думата на фамилията да определи поста, но... ето и истината от първо лице: "Да, мислехме, че Матьо ще е нашият Петер Бланже (дълги години разпределител №1 на Холандия) - висок, с добра блокада, със сериозна атака, когато трябва. Аз също съм бивш разпределител и ме блазнеше мисълта синът ми да играе на моя пост, но той сам си реши всичко. Както го прави винаги в живота си, между другото. Та тогава Матей каза, че когато в отбора се появи по-добър хамал от него, сам ще се оттегли като разпределител". Е, до ден-днешен такъв човек няма.
В началото Матей спи в залата, мама и тате тренират
Животът на Матей Казийски е волейбол и само волейбол. Баща му и майка му са известни спортисти и докато са на тренировка, наследника им няма кой да го гледа. Затова непрекъснато е около тях. Или спи по пейките, докато те тренират, или гони топките. "От майка му е онова забиване през глава, тя нямаше равна. От мен е всичко останало", не скромничи Илиян Казийски. "Беше на три-четири годинки, когато се загледах как играе с топката. Поемането му беше чуждо, но хвърлех ли му топката над главата, все едно аз се виждах да играя с нея", добавя националният администратор.
Като видял колко знаменит волейболист е станал синът му, Илиян се замислил дали навремето не е трябвало да си направят още един син. "Сега можеше да ни е още по-лесно в националния отбор, ама... Явно така ни е било писано - всичко да се наследи от Матей", завършва бившият играч на Славия.

http://7sport.net/7sport/fo_1forum/d5758_6.htm

bg
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
(((: Ваня :)))

Брой мнения : 9773
Registration date : 08.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Защо Илиян Казийски пере Матей?   Нед Май 30, 2010 11:47 am

Ах, че е хубавооо това... smile

KaTuTy92
Don`t Worry..Be Happy..
Don`t Worry..Be Happy..

Брой мнения : 1450
Registration date : 22.08.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Защо Илиян Казийски пере Матей?   Пон Май 31, 2010 6:58 am

Обич между баща и син lof
Хареса ми изказването за 50-те момичета след излизането му в Варна Very Happy
Силвия*
Разпределителят
Разпределителят

Брой мнения : 2074
Registration date : 17.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Защо Илиян Казийски пере Матей?   Пет Юни 04, 2010 9:37 am

Отдавна не бях чела толкова интересна статия.
bojidar

Брой мнения : 35
Registration date : 08.07.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Защо Илиян Казийски пере Матей?   Чет Юли 08, 2010 8:57 am

Браво на Илиян.Прави всичко само да е близо да сина си
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Защо Илиян Казийски пере Матей?   

Върнете се в началото 
Страница 1 от 1