Форумът на Матей Казийски

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Матей Казийски: Искам България на финал

Go down 
АвторСъобщение
(((: Ваня :)))

Брой мнения : 9773
Registration date : 08.07.2008

ПисанеЗаглавие: Матей Казийски: Искам България на финал   Пет Сеп 17, 2010 6:55 pm

Когато правим сметки, ние оставаме изиграните, заяви световният шампион с Тренто
Звездата на националния ни отбор по волейбол Матей Казийски бе най-нетърпелив и пристигна първи на аерогара София вчера. Възпитаниците на Силвано Пранди отлетяха за Париж, където от днес до неделя ще вземат участие на силния турнир „Турно дьо Франс“ заедно с Испания, Франция и Аржентина. След надпреварата българите заминават директно за Торино, където от следващата събота стартират мачовете от първата групова фаза на световното първенство. Българите ще играят в Група „Е“ с Китай, Франция и Чехия. Волейболистите бяха приятно изненадани от младежкия отбор, който преди броени дни се завърна от Беларус, където спечели сребърните медали на европейското първенство. Възпитаниците на Николай Желязков бяха на аерогарата да изпратят батковците си, като им пожелаха медал, но не като техния, а златен. Ето какво сподели Матей пред медиите за очакванията си и за състоянието на отбора в момента:

- В какво настроение заминавате за Франция, а оттам вече и за Торино и има ли проблеми с контузени състезатели преди старта?
- Заминаваме в добро настроение. Всички момчета в отбора са настроени да се борим докрай само за победи на световното първенство в Италия и, ако имаме късмет, да постигнем отлично класиране. Оптимисти сме, поне аз. Всички очакваме именно в Италия да покажем най-добрите си игри. Положението е добро, не ни липсва нито един състезател. Сега си пожелавам да няма контузии в отбора.

- Поставиха ли ви конкретни цели за представянето ви в Италия?
- Нямаме точно определена цел за представянето си на световното. Отиваме там, за да се представим добре, а това значи да спечелим медали. Но аз лично се надявам и на нещо повече, защото вече имаме от другите цветове. Все още не сме подготвени напълно, но имаме още близо десет дни до началото на първенството.

- Този ще се проведе при напълно нов регламент, с три групови фази, а сметките сочат, че Бразилия може да ни се падне още на четвъртфиналите. Какво е твоето мнение за системата и ще правим ли сметки именно да избегнем подобен противник още на тази фаза?
- Системата на световното първенство наистина е малко странна. Ние обаче трябва да играем и да побеждаваме във всеки един мач. По принцип съм оптимист, но не съм любител на сметките. До момента винаги сме били изиграни, когато сме правили сметки срещу кого да се паднем в следващата фаза. България е отбор, който може да победи всеки, но може и да загуби от всеки. Много често се получава така, че ние сами си създаваме проблемите. Надяваме се Русия и Бразилия да се чудят как да ни спират, а не ние тях. Участието ни в Световната лига тази година бе полезно за нас и смятам, че сме извлекли поуки от представянето си.

- Ще гониш ли и индивидуални призове на шампионата?

- Не, не, не мисля за тях изобщо. Не ме интересуват индивидуалните отличия и не се целя в реализаторския приз. Мечтата и целта ми е единствено да постигнем нещо голямо с отбора. Един индивидуален приз няма никаква стойност, ако отборът не е направил нещо голямо.

- Конкуренцията на твоя пост в отбора е в лицето на младежкия ни национал Николай Пенчев. Как се справя той до момента?

- Включи се много силно в тренировките още от самото начало. Със сигурност има още много какво да научи във връзка със системите ни в отбора, както и с тактиката, по която ние играем. Според мен, ако той бъде избран да дойде и на световното първенство, има с какво да помогне. Въпреки че все още е много млад, е много обещаващ волейболист. Но решението дали да има възможност да бъде с отбора в Италия трябва да дойде от треньора.

- Дълго волейболно лято. Имахте възможността да видите повечето отбори. Ти каза за целта за медали, но реално погледнато къде сме на волейболната карта?

- Реално погледнато сме там някъде. Зависи единствено от нас самите. Класирането ни зависи от това, колко ще се напънем, в каква форма ще бъдем, тъй като цялата подготовка до този момент беше с цел да стигнем до най-добра върхова форма на мондиала. Дали това ще се получи, аз мога само да гадая. Надявам се искрено да успеем. Това е работа на треньорския ни състав и тъй като това което правихме до момента, като подготовка, вървеше много добре, мисля че ще се получи и ще даде резултат.

- Първенството ще бъде в Италия, където ти, а и много от другите ни национали, имате много фенове с клубните си отбори. Ще те подкрепят ли запалянковците на Тренто?

- Доколкото знам ще ме следят със сигурност. А дали ще ме подкрепят и в залите, зависи вече и в кой град ще играем

- Какъв финал би си пожелал?
- България на финал бих си пожелал, пък другия отбор честно казано не ме интересува кой да бъде.
МИЛА ПАНАЙОТОВА, МЕРИДИАН МАЧ

scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!

Брой мнения : 9132
Registration date : 20.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Матей Казийски: Искам България на финал   Нед Сеп 19, 2010 8:16 pm

Определено не само той иска България на финал... Стискаме палции!

Върнете се в началото 
Страница 1 от 1