ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

БГ Тренто завърши със загуба с 2:3 в ШЛ! Уникален Цецо Соколов с 28 точки

avatar

Брой мнения : 470
Age : 25
Registration date : 04.09.2010

ПисанеЗаглавие: БГ Тренто завърши със загуба с 2:3 в ШЛ! Уникален Цецо Соколов с 28 точки   Чет Яну 13, 2011 11:59 am

Световният и европейски клубен волейболен шампион Трентино БетКлик (Тренто) завърши със загуба груповата фаза на Шампионската лига. Възпитаците на българския треньор Радостин Стойчев, които предсрочно си бяха осигурили класиране в следващата фаза на плейофите, паднаха като гости на германския гранд Фридрихсхафен с 2:3 (25:23, 20:25, 25:22, 19:25, 10:15) в мач от последния 6-ти кръг в Група "D", игран късно снощи.
Наставникът на трентинци Радо Стойчев още преди срещата остави извън групата от 12 играчи трима от титулярите си - кубинският посрещач Османи Хуанторена, чешкият диагонал Ян Щокър и центърът Андреа Сала, а преди самия двубой остави като резерви и другите си титуляри - звездата и капитан Матей Казийски, бразилският разпределител Рафаел Де Оливейра и центърът Емануеле Бирарели. Така БГ Тренто излезе с напълно променена стартова шестица в лицето на Никола Леонарди, Доре Дела Лунга, Лукаш Жигадло, Риад Рибейро и българските национали Цветан Соколов и Валентин Братоев, който за първи път започна като титуляр за световните клубни шампиони. От друга треньорът на домакините Стелиан Мокулески заложи на всичките си титуляри.
Трентинци започнаха отлично и благодарение на атаките на Цецо Соколов и трите блокади на Никола Леонарди поведоха с 8:4. БГ Тренто продължи да диктува темпото на игра до 17:11 чрез страхотната игра на Соколов. След това наставникът на домакини Стелиан Мокулеску направи няколко смени и Фридрихсхафен постепенно стопи разликата до 18:14 и 23:21. В крайна сметка световните шампиони спечелиха гейма с 25:23 след поредна атака на Цецо Соколов. Шампионите на Германия реагираха в началото на втората част, като дръпнаха с 8:4 след отлични изяви на канадеца Фредерик Уинтърс и няколко грешки в атака на Соколов. Постепенно преднината на германците нарасна до 16:10, след което Тренто се опитаха да изравнят като разчитаха отново основно на Соколов, който се представи чудесно и на блокада, но успяха само да намалят до 19:16. Волейболистите на Фридрихсхафен спокойно затвориха гейма при 25:20 в своя полза и изравниха на 1:1.
Третия гейм започна много добре за другия български национал в БГ Тренто Валентин Братоев, благодарение на който воденият от Радо Стойчев отбор поведе с 8:4. Домакините обаче не изпуснаха гейма и продължиха да играят равностойно до 16:14. Трентинци съумя постепенно да възстановят преднината си при 19:16 след ас на Соколов и 22:18 след успешна атака на Доре Дела Лунга. Момчетата на Стелиан Мокулеску се опитаха да се върнат в гейма като намалиха до 22:21, но световните клубни гейма взеха гейма с 25:22 след нова атака на Цецо Соколов. Германските волейболисти отново реагираха в началото на четвъртата част като поведоха с 9:5, след като се възползваха от няколко грешки на гостите. Разликата се запази и дори леко набъбна до 12:7 благодарение на блокадите на Маркус Бьоме и атаките на бившия холандски национал Йерун Тромел. Втората техническа пауза пък дойде при 16:10 за Фридрихсхафен. След това ефективността на Соколов в атака спадна, което позволи на домакините да запазят преднината си до 21:15. Европейските шампиони от 2007 година спечелиха гейма с 25:19 и вкараха срещата в тай-брейк, а междувременно дебют за Тренто в Шампионската лига направи юношата на клуба Микеле Морели.
В петия решителен гейм германците бързо поведоха с 6:3, 8:4 и 13:9 чрез Оливер Вено и Фредерик Уинтър, а единствено Цецо Соколов тормозеше домакините. В крайна сметка Фридрихсхафен спечели с 15:10 и 3:2. В отсъствието на титулярите най-резултатен за италианския отбор стана Цецо Соколов с невероятните 28 точки (6 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака), а Вальо Братоев завърши с 10 точки (2 блока, 2 аса, 25% ефективност в атака, 54% позитивно и 23% перфектно посрещане). За тима на Фридрихсхафен естонецът Оливер Вено, който влезе като резерва още в първия гейм, реализира 22 точки (1 блок и 57% ефективност в атака) за успеха.
Така момчетата на Радо Стойчев завършиха на второ място в Група "D" с 12 точки след 4 победи и 2 загуби и продължават напред във фазата на елиминациите. От друга страна волейболистите на Фридрихсхафен останаха трети с 9 точки след 3 победи и 3 загуби и ще продължат участието си в т.нар. "Чалъндж кръг" на втория по сила европейски клубен турнир - Купата на Европейската волейболна конфедерация (CEV). Победител в групата стана полския гранд СКРА (Белхатов) с 15 точки след 5 победи и 1 загуба.

ФРИДРИХСХАФЕН - ТРЕНТИНО БЕТКЛИК (ТРЕНТО) 3:2 (23:25, 25:20, 22:25, 25:19, 15:10)
ФРИДРИХСХАФЕН: Фредерик Уинтърс 18, Лукаш Тихачек 3, Йерун Тромел 14, Маркус Бьоме 10, Жоао Жозе 6, Адриан Гонтариу 7 - Никола Росич-либеро (Оливер Вено 22, Юрай Затко 1)
Старши-треньор: Стелиан Мокулеску
ТРЕНТО: Никола Леонарди 5, Доре Дела Лунга 11, Лукаш Жигадло 1, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 28, ВАЛЕНТИН БРАТОЕВ 10, Риад Рибейро 8 - Масимо Колачи-либеро (Емануеле Бирарели, Микеле Морели, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ)

Age : 25

ПисанеЗаглавие: Re: БГ Тренто завърши със загуба с 2:3 в ШЛ! Уникален Цецо Соколов с 28 точки   Чет Яну 13, 2011 12:01 pm