ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход

avatar

Брой мнения : 620
Age : 23
Registration date : 01.06.2010

ПисанеЗаглавие: Казийски и БГ Тренто влязоха в историята на Серия А1   Сря Мар 09, 2011 8:28 am

Звездата на българския волейбол Матей Казийски и съотборниците му от световния и европейски клубен шампион Итас Диатек (Тренто) влязоха със златни в историята на Серия А1 въпреки загубата в последния кръг от Верона с 1:3 гейма.

Казийски и компания записаха серия от 21 поредни победи в редовния сезон на шампионата. Повече поредни победи (б.а. 25) е постигал единствено отборът на Равена през сезон 1990/1991 година, но тогава във волейбола важеше старата точкова система, в която се играеше до 15 точки във всеки гейм. За трентинци, пък най-добрата серия до сега беше от сезон 2003/2004 година, когато отборът постига 11 поредни победи под ръководството на бившия национален селекционер на България Силвано Пранди. Трябва също така да се отбележи, че това е първа домакинска загуба за световните шампиони в Серия А1 от близо 2 години. Последното домакинско поражение бе на 8 март 2009 година от Перуджа с 1:3.

Равносметката досега показва, че за близо четирите сезона начело на Тренто Радостин Стойчев има 83 победи и 19 загуби в общо 102 мача в шампионата.