ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Нед Сеп 07, 2008 5:31 pm

Браво Гришааааа!Номер 1 си!Чакаме те вече в големия тенис да побеждаваш Надал,Федерер пък и Джокович! :smile bg bg bg

Age : 27
Registration date : 08.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Нед Сеп 07, 2008 7:57 pm

Григор Димитров: Това беше последният ми турнир при юношите
Българският тенисист Григор Димитров днес спечели втора титла от Големия шлем при юношите, след като триумфира на US Open. На финала 17-годишният българин победи американеца Девин Бритън с 6:4, 6:3. Малко след успеха си Григор даде пресконференция в Ню Йорк, на която говори за мача, играта и целите си.

"Това беше вторият ми финал на турнир от Големия шлем при юношите и се чувствах спокоен по време на мача. Девин ме затрудни сериозно в първия сет и особено в началото на втория, но намерих начин да покажа играта си и това бе правилният път", сподели Димитров.

"Успехът на "Уимбълдън" ми помогна тук. Въобще не бях нервен и бях подготвен. Исках да продължа да поддържам играта си на добро ниво, защото във всички срещи в Ню Йорк бях много концентриран и това ми помогна. В основата на победата ми бе да бъда фокусиран, когато сервирам, защото той може да играе отлично на тактиката сервис-воле.

По време на целия турнир се чувствах добре. Постепенно заиграх все по-силно. Не съм се опитвал да впечатля някого или нещо такова, а просто излизах всеки мач с целта да играя добре. Много съм доволен от вчерашното си представяне срещу Янг. Мисля, че направихме много качествен двубой", добави българският тенисист.

Григор разкри, че приключва да играе при юношите и от сега нататък ще участва само на турнири при мъжете. "Харесвам US Open. Миналата година не се представих толкова добре и тази исках да дойда тук и да покажа най-доброто, на което съм способен. Дадох всичко от себе си и поради факта, че това е последният ми турнир при юношите. Исках да приключа кариерата си при юношите подобаващо, така че това е една от най-важните ми победи до момента", коментира той.

Таланът от Хасково обяви бъдещите си цели и предстоящите си турнири: "Целта ми е да влезна в топ 10 при мъжете. Всеки иска това, ще видим какво ще стане. Сега заминавам за Испания за два турнира там. След това още не съм решил."

Точно така !!! Високи цели трябва да се поставят !

Браво Гриша! for you bravo :loveе: Страшно много се гордеем с теб!!! bg bg bg
И да знаеш, че родния град те подкрепяме и те обичаме страшно много!!! ❤ Evil or Very Mad
Аз, междо другото, се радвам двойно, защото майка му ми преподава по физическо и сега като я видя ще и честитя лично! :loveе:

Честито на Гриша.... :smile :smile само успехи!Напред и нагоре
бтв... в онзи мач кой спечели Федерер или Джокович, ... естествено изпуснах финала и сега ми гложди :think:

avatar

Age : 27

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Пон Сеп 08, 2008 7:41 am

Серина Уилямс спечели трета титла на US Open и отново е №1 в света
Американката Серина Уилямс спечели трета титла от Откритото първенство на САЩ, след като победи на финала Йелена Янкович (Сърбия) с 6:4, 7:5 за 2 часа и 4 минути игра. Радостта й обаче ще бъде двойна, тъй като освен деветия трофей от турнир от Големия шлем, тя заменя Ана Иванович на върха в световната ранглиста. Последният такъв случай, в който финал на Голям шлем решава първото място при жените, е от 2004 година, когато Жустин Енен побеждава Ким Клайстерс на Australian Open.

Мачът започна оспорвано, като поставената под номер 4 в основната схема американка не спечели много лесно първия си сервис гейм. От своя страна Янкович демонстрира самочувствие и все пак първа стигна до пробива в началния сет. Тя поведе с 2:1 гейма, но по-малката от сестрите Уилямс мигновено й отговори. Нещо повече, Серина постепенно взе инициативата в частта и не сгреши при възможността за нов пробив в 6-ия гейм.

Шампионката от изданията през 1999 г. и 2002 г. демонстрира чудесна игра на мрежата, както и от основната линия, но допусна сръбкинята да възвърне надеждите си в сета. Класиралата се за първи финал на турнир от Големия шлем Янкович не се даде без бой и реализира нов пробив в 9-ия гейм. Дори и това обаче бе й даде достатъчно сили, за да се противопостави на противничката си, която сложи край на сета след точно 47 минути игра и нов пробив за 6:4.

Поставената под номер 2 в схемата показа характер в дългите разигравания и въпреки че по-трудно печелеше подаванията си, тя първа записа пробив в сметката си за втория сет за 4:3. Така се създаде впечатление, че 23-годишната Янкович ще успее да доведе финалния сблъсък до решителен трети сет, но това не се случи.

Изключително завързаният и напрегнат десети гейм все пак донесе късмет на носителката на вече девет титли от Големия шлем Серина и тя върна пробива. При 6:5 гейма в полза на американката Янкович спаси мачбол. 26-годишната представителка на домакините не сбърка при втората си възможност за приключване на мача и с пробив в последния удобен момент тя спечели третата си титла в надпревара в Ню Йорк и се върна начело на женската ранглиста.

Това беше седми сблъсък между Янкович и Серина Уилямс, като до днес двете имаха по три победи. Те не са играли на финал помежду си, но сръбкинята има два спечелени 1/2-финала - в Лос Анджелис (2006 г.) и в Дубай (2005 г.). При последния им двубой през тази година в Маями двукратната шампионка от "Уимбълдън" печели в три сета. За девети път в историята финал на турнир от Големия шлем решава и лидерската позиция в световната ранглиста. Ако Янкович успя да се задържи на върха при жените само седмица, то Серина бе там в продължение на 57 седмици от началото на юли 2002 година.

Офффф, жалко, тя при мъжете трябва да отиде да се състезава ...

Бравооооо на Григор bg for you

Финалът при мъжете също ще е интересен. И двамата ми са фаворити. Evil or Very Mad

мисля че е от 2 сутринта Ванче!
Финала ще е страхотен аз съм за Мъри макар да не го харесвам много много ,но ми допада доста повече от федерер!Снощи заспах за съжаление еи не можах да догледам мача,но е бил интересен май!

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Пон Сеп 08, 2008 8:07 am

незнам и аз се чудя,но ще си заслужава все пак това е последния голям турнир!Остава само онци на най-добрите!
п.с сега влизах в сайта на евроспорт и пише че е от 22.местно време което ще рече май 4,а в българската страница на евроспорт в програмата пише че е от 00,00 така че ще чакаме
miss_clever

avatar

Брой мнения : 2179
Age : 25

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Пон Сеп 08, 2008 8:13 am

Уейййй! Финалът ще е супер, аз съм си за Фед, той си ми е любимец от край време, но честно, ако спечели Мъри, пак няма да е зле...

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Пон Сеп 08, 2008 8:25 am

Много се радвам, че Надал отпадна... dance Айде дано Фед да бие! lucky Evil or Very Mad

Швейцарецът победи с 3:0 сета Анди Мъри

Световният номер 2 Роджър Федерер спечели последния за годината турнир от "Големия шлем” - Откритото птрвенство на САЩ.

Във финала швейцарецът победи с 3:0 сета шотландеца Анди Мъри за по-малко от 2 часа игра. В отделните части резултатът бе 6:2, 7:5, 6:2.

Това е 5-та поредна титла за Федерер ма US Open и общо 13-та от турнири от "Големия шлем". По този начин Федерер изостава само с едно отличие от легендата Пийт Сампрас. С тази победа Роджър Федерер влезе в историята, след като стана първият тенисист, който има по 5 поредни отличия от 2 турнира от "Големия шлем" – Уимбълдън и US Open.

Първият сет на мача започна сравнително равностойно, но при резултат 3:2 в полза на швейцареца Мъри допусна пробив, а до края на сета не успя да спечели нито един гейм. Първата част на мача продължи едва 26 минути.

Вторият сет започна с ранен пробив на Федерер, който набързо поведе с 2:0 гейма. Последва стабилизиране на играта на Мъри, който моментално върна пробива, спечели подаването си и изравни резултата 2:2 гейма. В 5-ия гейм обаче Мъри три пъти не можа да направи пробив. При 6:5 гейма в своя полза швейцарецът стигна до втори пробив в сета и вече бе само на крачка от титлата.

Федерер бе повече от категоричен в третата част на мача. Той поведе с 5:0 гейма и в крайна сметка спечели сета с 6:2 и триумфира за пореден път на комплекса „Флашинг Медоу”. За първото място Федерер спечели 1 500 000$ от наградния фонд.

"Чувствам се страхотно. Триумфът на US Open е един специален момент в моята кариера. Поздравявам Анди Мъри, на когото му предстои бляскаво бъдеще. Благодаря на публиката в Ню Йорк, която ме кара да се чувствам като у дома си. Последните 2 седмици тук наистина бяха страхотни", заяви победителят веднага след мача.

"Направих страхотен турнир. Днес, по мое мнение, играх срещу най-великия тенисист в цялата история на този спорт. Последните 2 пъти, когато се изправихме един срещу друг го победих, но сега не успях. Искам да поздравя Федерер за титлата”, каза Анди Мъри.

БРАВОООО for you for you

avatar

Age : 27

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Вто Сеп 09, 2008 7:01 am

Уееее dance
Браво на Фед, браво и на Мъри bravo Направиха много силен турнир и двамата blush

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Вто Сеп 09, 2008 8:38 am

Браво на Фед! Много се радвам за него! :loveе: :yes Надявам се скоро пак да оглави листата при мъжете! :smile lucky 8)
fenka_bobi
avatar

Age : 29

ПисанеЗаглавие: Re: Тенис   Вто Сеп 09, 2008 11:08 am

Хубав мач беше!БЯх за Мъри,но наистина Федерер си заслужи победата!От много отдавна не го бях виждала да играе с толкова хъс и злоба!Още от началото натисна Мъри и докрая не му даде много шансове!Сега с нетърпение чакам турнира на най-големите! :smile